TR Kodlama Forumlar Hızlı Zayıflama Sitesi

• Bu konu boş.
0 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      nick34
      Ziyaretçi

Planlamadan hamile kalmış bazı kadınların son derece sağlıklı hamilelikleri olabilir, ancak önceden planlama olanağına sahip olmanız, hamileliğe olabilecek en hızlı zayıflama durumda başlama şansımzı artıracaktır ve hamileliğe uyum sağlamanız daha kolay olacaktır. Bu süreyi haftalar, aylar ya da yıllar anlamına gelse dhamilelik için bir “hazırlık sınıfı” olarak görün.

Hamileliğinizin sağlıklı geçmesi adına yapabileceğiniz her şeyi öğrenmek için bu konuı baştan sona okumamzı salık veririm. Sonra ne tür değişiklikler yapmanız gerektiğini belirlemeye başlayabilirsiniz. Brigham Kadın Hastanesi Beslenme Bölümünün hasta eğitim materyallerinden uyarlanan yandaki liste, hamileliğe beslenmeniz çerçevesinde hazır olup olmadığınızı anlamanızda yardımcı olacaktır. Eğer yan konudaki cümleleri onaylıyorsanız, iyi yoldasınız:

Sağlıklı bir kilodayımya VKI tablosunda “normal” aralıktayım ya da bu aralığa oldukça yakınım ve vücuduma da gerekli besin öğelerini alıyorum. Kilomda çok oynama olmuyor ve aşırı yemiyor ya da aşırı diyet yapmıyorum.

Tek başına ya da günlük bir prenatal çoklu vitamin içinde folik asit alıyorum.

Her gün çeşitli besleyici gıdalar yiyorum. Yediğim yiyeceklerin çoğu sebzeler, meyveler, tam tahıllar, baklagiller, düşük yağ içerikli ya da yağsız süt ve süt ürünleri, yağsız et, tavuk ve balık.

Doymuş yağların yerine doymamış yağları tercih ediyorum ve trans yağ içeren yiyeceklerden uzak duruyorum.
      Makul miktarda tatlı tüketiyorum ve ilave şeker, rafine tahıldan yapılmış ürünleri ve şekerli meşrubatları azaltıyorum. Kafeini azalttım, alkollü içki içmeyi bıraktım ve sigara içmiyorum ya da keyif verici madde kullanmıyorum. Doktorumla hamilelik konusunda görüştüm ve mevcut tıbbi rahatsızlıklarımı nasıl kontrol edeceğimi konuştum.

Hamilelikte Neler Olur?

Hamilelik insan bedeninde olabilecek en hayranlık verici süreçlerden biridir. Bir kadının bedeninin tek bir hücreden bebeğe uzanan süreçte başka bir insanın gelişimini desteklemesi bir mucizedir. Hem fetüsün gelişimi hem de annenin fetüse uyum sağlayıp onu destekleme kabiliyeti çerçevesinde, gebeliğin karmaşık süreçlerinin tümünü hâlâ anlamış değiliz.

Hamile kadınlara verilen tavsiyeler sıkıcı bir yapılacaklar listesi gibi gelebilir: Şunu yap, bunu yapma; şunu ye bundan uzak dur. Tüm bunlar çok sıkıcı ve bedeninizde olup biten tuhaf ve hayret verici olaylarla ilişkisiz gibi gözükebilir. Bu konuın amacı size sadece neler yapmanız gerektiğini söylemek değildir; bedeninizin içinde neler olup bittiğini ve hamilelik döneminde beslenmenin neden bu kadar önemli olduğunu anlamınıza yardımcı olmayı da umuyorum. Bunu yaparak, basit bir yapılacaklar listesine kıyasla söyleyeceklerimin daha güçlü ve harekete geçirici olmasını diliyorum. Ayrıca hamilelikle ilgili doğal merakınızı da kısmen gidermeyi umuyorum.

kaynak: http://hizlizayiflama.pro/

0 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.